5 мита за ботокса
Въпреки че поставянето на ботокс е една от най – разпространените процедури в естетичната медицина, все още съществуват различни митове за нея. Ето най-честите сред тях:
#МИТ 1: Ботокс се поставя след 40 годишна възраст.
Поставянето на ботокс има за цел да предотврати образуването на нови бръчки, както и задълбочаването на образувалите се вече такива. С инжектирането на ботулинов токсин в определен мускул се постига неговото пълно отпускане, като надлежащата кожа се изпъва и мимическите бръчки се изглаждат. Ботулиновият токсин има най-добър ефект в случаите, в които се използва като превенция, т.е препоръчва се по-ранно започване, когато динамичните бръчки не са станали вече статични. Това зависи от индивидуалния мускулният тонус, но в повечето случаи това е около 30-тата годишнина.
#МИТ 2: Поставянето на ботокс е болезнена процедура.
Процедурата не е болезнена и се толерира без проблем, защото се използва много тънка и фина игла. При необходимост може да се използва лидокаин на крем, който се прилага върху кожата за 10-15 минути.
#МИТ 3: Ботоксът не може да се инжектира много пъти.
Няма ограничение в броя на процедурите. Единственото условие е свързано с това да се изчака пълното отпускане от предходната апликация преди нова такава – между 4 и 12 месеца.
#МИТ 4: Ботоксът има странични ефекти.
Ботоксът, използван в подходящо количество и с правилна техника, е безопасен и не се наблюдават значителни странични реакции. Както при всяка инжекционна процедура, така и тук, може да се наблюдава лек дискомфорт при инжектиране, образуване на хематом (синина) или преходно главоболие за 2,3 дни.
#МИТ 5: Към ботокса се привиква.
Не съществува зависимост към ботокса. Ефектът продължава средно между 4-8 месеца, след което мускулната активност се възстановява.
Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нашия специалист!